• epi-no a nastrih

    Dobry den, pan doktor. Uz davnejsie som tu citala o epi-ne a tusim robite nejaky prieskum jeho ucinosti. Takze mne osobne epi-no nejak zvlast nepomohlo, cvicila som s nim 3 tyzdne, dostala som sa na priemer 9,5, ale nastrihu som sa nevyhla. Teda aspon doktor pri porode tvrdil, ze keby nebol nastrihol, tak sa to roztrhne. Zevraj ak ma dieta cez 3 kila, tak sa prvorodicka malokedy vyhne nastrihu. Okrem epi-na som si robila aj masaz hradze.
    Pravda ale je, ze neviem ako by to dopadlo, keby som necvicila a nemasirovala.
    S pozdravom, Jana

    Dobrý deň,
    nie s Epi no ja osobne nemám skúsenosti, ale čo som čítal, tak bolo pozitivne. Avšak samozrejme závisí na praxi porodnice a konkrétneho lekára. Ja osobne už epiziotomiu robím iba v prípadoch operačných porodov a vediem k tomu aj svojich mladých kolegov.