• Podakovanie

    Dobry den p. Zahumensky,

    píšem Vám to v otázke, aj keď sa nechcem už nič spýtať, len Vám poďakovať za čas, ktorý ste venoval mojim 2 otázkam, aj za fakt vyčerpávajúce odpovede. Čo sa týka polôh pôrodu, veľmi ste ma povzbudil, take informácie aké ste napísal som si veru nikde nevygooglila. Pomohol ste mi aj tak trochu odbúrať strach z pôrodu a možno nechtiac ste očistil aj meno BB pôrodnice, čo sa týka tejto oblasti. Sa to nám laikom nezdá, ale tí lekári "asi" fakt vedia, čo robia (aspoň väčšina). Už len keby nerobili rutinne epizotomiu... aspoň o tých v BB sa to hovorí, že prvorodička=istá epizotómia. Uvidím, možno budem mať šťastie a doktor bude vidieť, že moje pôrodné cesty sa fakt dobre otvárajú a epizotomia nie je potrebná. Skúšam totiž ten balónik EPI-NO a fakt by ma naštvalo, keby tie peniaze čo som zaň dala, boli zbytočné. Ale verím, že sa to cvičenie prejaví, predsa len ked si dokážete pôrodné cesty roztiahnuť na priemer 10 cm tak to musí byť vidieť.

    Takže ešte raz veľká vďaka za Váš čas!

    Dobrý deň,
    držím palce, uvidíte, nie sme až také zvery, ako sa občas zdá :)
    Bystricu mám rád, je tam tuším Tibor Bielik, jeden z najprogresívnejších slovenských gynekológov, tak ho pozdravte.
    Inak Epi No ma na základe Vášho príspevku zaujalo, už som poveril mladú kolegyňu aby nazháňala nejaké inmformácie.
    V našej štúdii o sexualite po porode na 560 prvorodičkách sme prospech masáže hrádze nedokázali, ale neboli sme priamo zameraní na masáž hrádze, iba sme sa na to pýtali a to viete, každý to robí inak. Uvidíme, čo to Epi no.
    Episiotomia u nás na Bulovke je prísne indikovaná operácia, mladých kolegov sa vždy pýtam, prečo ju urobili a musia mi to zdovodniť :).
    Som na nich strašne zlý, až ma to niekedy mrzí, dneska som zase nadával jednému takému dobrému mladému kolegovi, potom bol smutný, ach jaj, zle som sa vyspal.