• Treti porod

    Dobry den pan doktor.Mam dve deti ,obe boli narodene cisarskym rezom.Prvy krat pre nepostupujuci porod a zle ozvy babatka(r.2000) a druhy krat koli tomu,ze maly mal obmotanu pupocnu snuru okolo krku na viac krat (r.2004) teraz som tehotna,som v 11tt,zijem v irsku a rozhodnutie ako "chcem" rodit nechavaju na mne.Vraj nevidia dovod na sekciu,ale samozrejme mam na nu pravo.Na jednej strane je fajn,mat moznost volby,na druhej ja ako laik nemozem posudit co je pre mna menej riskantne.Zvazujem vsetky pre a proti,zhanam info,cim viac citam,tym menej viem :) V pripade cisarskeho rezu sa caka az na termin?Viem,ze mam este cas,ale vrta mi to v hlave.Tuna si zeny zostavuju porodny a poporodny plan same a mne sa zda,ze je tam akosi privela zodpovednosti,viem,ze je to moje telo a moja volba,ale nie som studovany doktor aby som si sama naplanovala operaciu,alebo ci chcem alebo nechcem nastrih...ved to musi posudit lekar,co je treba.Som z toho zmatena...dakujem za vas nazor,pravdepodobne budete mat rozhodujuce slovo v tejto mojej dileme...

    Dobrý deň,
    málokde sa žena po dvoch cisárskych rezoch necháva rodiť spontánne ale tento postup je možný a pri dobrom monitorovaní a sledovaná i bezpečný. Porodný plán je blbosť, pretože porod sa samozrejme nedá plánovať. Tu v Prahe tiež boli takéto výstrelky, ale teraz pri Baby boom porodníci sú radi, že bezepčne stíhajú porodiť všetky kllientky. Práve kvoli tomu, že v Českej republike rodičky perfektne spolupracujú s lekármi má Česko druhú najnižšiu novorodeneckú úmrtnosť na svete.
    Na Vašom mieste by som zvažoval nasledovné:
    1. Či ešte chcete ďalšie dieťa po tomto
    2. či zvolená porodnica je schopná previesť cisársky rez do 17 minút od príznakov nebezpečenstva (bezpečná doba pri prasknutí jazvy)
    3. či ste ochotná podstúpiť spontánny porod

    no podľa toho sa rozhodnite