• co robit

    Dobry den pan doktor. Chcem vas poprosit o radu. Mam 25 rokov a 2 rocnu dcerku. Beriem HA Logest. Pocas jej uzivani vsak absolutne nemam chut na sex s manzelom, ked su tabletky vysadene, vsetko je O.K. Citala som, ze to moze byt vedlajsi neziaduci ucinok HA. Ak ju vsak neberiem, mam velmi skaredu plet. Same akne. Skusali sme uz aj ine tabletky- Lindinette, Jenien, Tri - regol. To nechutenstvo byt s manzelom nebolo pri nich az take velke, ale ani mi velmi nezaberali na plet. Co mi odporucate? Vo svojom veku nechcem chodit ako vyhadzana pubertacka, ale zase ani manzelsky zivot si takto nepredstavujem. Este som to s mojim gynekologom nekonzutovala, len som sa vas chcela spytat, ci neexistuje nejaka forma liecby, ktora aj ked by ma nechranila pred otehotnenim, by mi udrzala cistu plet a zaroven by nemala taky neziaduci ucinok.. Dakujem vam za odpoved.

    Dobrý deň,
    a to je práve ten problém. Za chuť do sexu je zodpovedný hormón testosterón, ktorý však zároveň účinkuje na kožu v zmysle tvorby akné.
    Takže keď si dáte antikoncepciu, ktorá potláča tvorbu testosterónu, tak máte pleť ako detská prdelka, ale nemáte chuť do sexu. Riešenie príliš nevidím, možete skúsiť vysadiť antikoncepciu a poradiť sa na kožnom o inej možnej liečbe, alebo možete brať antikoncepciu a k tomu nejaké preparáty na zvýšenie chuti na sex (arginmax alebo niečo podobné).