• Necitim pohyby

    Dobry den,
    som v 31+5 tt a uz asi tyzden nepocitujem,alebo len velmi malo,pohyby.Obcas zatlaci,ale malo.Aj dne s rano a potom cely den nic?
    Je to normalne alebo sa mam obavat?
    Pomozu mi prietoky zistit,ci ma dost kyslika?
    dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    pociťovanie pohybov je veľmi subjektívne. Je to trošku stresujúci faktor, pretože ak už žena naozaj necíti pohyby, tak sa pre plod nedá nič urobiť. A preto sa ženy občas zbytočne stresujú.
    Navštívte porodnicu, kde budete rodiť, nech Vám natočia kardiotokograf. Ak bude v poriadku tak sa nemusíte stresovať. Prietoky nepriamo ukazujú na funkciu placenty a teda aj na výmenu kyslíka v nej.