• poškodenie plodu

    Dobrý deň, som v siedmom týždni tehotnosti a môj syn pred dvomi týždňami prekonal tzv. šiestu chorobu. Zaujímalo by ma či môhlo dôjsť k poškodeniu plodu, kedže túto chorobu spôsobuje určitý herpes vírus. Ja som mala taktiež, ale iba dva dni herpes na pere, no neviem či to má s tým súvis. Taktiež sa chcem opýtať, či by môhlo dôjsť k poškodeniu plodu ak som bola v kontakte s dieťaťom, ktoré bolo infikované kiahňami, ja sama som kiahne prekonala ako dieťa. Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    ak ste prekonala kiahne tak plod nebude poškodený, okrem toho pred 8. týždňom plod reaguje všetko alebo nič, buď sa potratí alebo v zdraví prežije. To platí aj pre šiestu chorobu.