• prenos vírusu kiahní/pásového oparu a poškodenie plodu

    Dobrý deň,

    pred 3 týždňami, keď som bola v 25 tt, priateľ ochorel na pásový opar. On už liečbu ukončil, ja som sa nenakazila resp. doteraz nemám žiadne príznaky, ale neviem, či som v detstve prekonala ovčie kiahne.
    V prípade, že som ich neprekonala, je možné nejaké nebezpečenstvo pre plod, keďže v krvi nemám protilátky, napriek tomu, že ja som doteraz zdravá?

    Dobrý deň,
    ak by ste nemala kiahne, tak by ste zrejme ochorela do 14 dní od výsevu partnera. Keďže sa tak nestalo, asi máte protilátky a nič V8m nehrozí.