• rubeola

    dobry den,tentokrat sa nechcem pytat,len by som chcela zareagovat na Moniku P.a jej otazku rubeola.Mne zistili pozitiv.IgM,IgG na zaciatku tehotenstva,2mesiace mi opakovane brali krv a stale to bolo rovnake.Radost z tehotenstva vystriedal plac,panika a zufalstvo,pri kazdej poradni ma sestricka terorizovala prednaskami o postihnuti plodu a vhodnosti prerusenia tehotenstva.2mesiace som viac nezila ako zila.Ale potom som zacala verit a verim dodnes i ked ma to prenasleduje cele tehotenstvo.O 2tyzdne mam termin,dufam,ze bude malicke OK,no slovo rubeola nenavidim z celej duse.Tak drzim Monike palce,otava nam len dufat.S pozdravom Lubica

    Dobrý deň,
    díval som sa do najnovších prác a našiel som japonskú štúdiu, kde zistili, že u 1,1% očkovaných žien zostanú pozitívne IgM protilátky, nevie sa prečo. Ani u jednej z tých žien, ktoré majú IgM protilátky prozitívne nebolo zaznamenané poškodenie plodu. Tak sa nestresujte.