• toxoplazmóza a rubeola

    Dobrý deň

    ja by som sa chcela opýtať na vysledky testov v 10 tt na toxoplazmózu IgM a IgG negativne, to znamená ze zatial je to v poriadku ale ešte je tam riziko nakazenia v priebehu tehotenstva? Bude ma doktorka este pocas tehotenstva sledovat?

    taktiez sa chcem opytat na vysledky na Rubeolu: IgM negativne a IgG pozitívne. V minulosti som rubeolu nemala ale mala by som byt ockovana asi.

    ďakujem

    Dobrý deň,
    nebude je to úplne zbytočné, riziko nákazy je minimálne a tieto testy sa už nerobia, neprinášajú žiadny efekt.
    Nechápem prečo naberajú rubeolu, už je to úplne obsolentné, sme všetci preočkovaní, od roku 1990 nebol u nás popísaný prípad prenosu rubeoly.