• dievcatko

    kedy je vacsia sanca n asplodenie dievcatka? uz mame jedneho synceka..

Podobné otázky

  • 4 sekcia

    Chcem sa opýtať čaká ma štvrtá sekcia,doma má najmladšie15 mesačne dievčatko a začínam mať strach,či 4 tá sekcia mňa aj dieťa nemôže ohroziť na živote.Mam za sebou 4 potraty a nejak sa teraz tak zadarilo že v priebehu 5 rokov som už 4 ty krát tehotná.Pocas tehotenstva sa stále liečim na hematologii (clexan 0,2).môžte mi v krátkosti opísať rizika.Dakujem

    Dobrý deň,
    každá operácia prináša riziká, najdôležitejším faktorom u Vás je, kde je uložená placenta, či nie je v oblasti jazvy maternice, to by predstavovalo reálnu hrozbu vážneho krvácania. Inak veľmi nerozumiem otázke, ako by ste otehotnela neplánovane, čo u žien s opakovanými operáciami nie je dobrou vizitkou, na trhu sú účinné a bezpečné metódy ochrany pred neplánovanou graviditou. Pri cisárskom reze môžete požiadať o sterilizáciu, ale musíte tak urobiť mesiac pred operáciou (katastrofálna legislatíva v tejto smutnej krajine).

  • downov syndrom

    Dobry den, pan doktor. Vazim si Vasich rad, nakolko aj mne ste dobre poradil a uistil ma, ked som mala problemy. Teraz vas prosim o radu pre kamaratku. Narodilo sa jej babatko s downovym syndromom. Vysledky triple testu mala negativne, sono pocas celeho tehotenstva tiez. Len v 8.mesiaci jej povedali, ze ma kratsiu nozicku, no hned to lekar aj nejak zahovoril, ze aby sa nad tym netrapila. Pred koncom tehotenstva ju prikazali sledovat na sone, pre znizenu funkciu placenty, aby popr. mohli spravit cisarsky, ak by nieco nebolo v poriadku. Ale v 38.tt sa jej spontane podarilo porodit dievcatko. Teraz sme z toho vsetci v soku. Srdiecko ma vraj zdrave, caka na sono hlavicky, krvne testy jej na 100% potvrdenie downovho syndromu budu robit o 3 tyzdne. Da sa teda s istotou podla vonkajsich znakov povedat, ze to babatko ma downov syndrom? Alebo je este nadej, ze sa pomylili? Doteraz som sa stretla s opacnou skusenostou - pozitivne testy a dieta zdrave. Velmi Vam dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    triple testy v tehotnosti iba stanovujů riziko Downovho syndrómu, nie ho na 100% vylučujů. Napríklad riziko 1:1000 berieme ako negatívny výsledok, ale jedna z žien s 1000 ktoré majů rovnaký výsledok bude mať dieťa s Downovým syn. 100% istotu dá odber plodovej vody na geneticků analýzu, ale je tu riziko 1:200, že po odbere dôjde k potratu, preto sa rutinne odber nerobí.
    Známky DS u novorodenca môžu byť nenápadné, že sa na to prijde až neskoršie a naopak, aj zdravé dieťa môže vzhľadom pripomínať postihnuté, okrem toho existujů aj tzv. mozajky, kedy má dieťa postihnuté iba určité percento buniek a ostatne má zdravé.

  • Frigidna ???

    V marci 2009 som porodila dievčatko ktoré som kojila do 13 mesiacov. Počas tohto obdobia som na sebe pozorovala malé zmeny: na prsiach a na tvári sa mi zvýraznilo ochlpenie a prestala som mať chuť na sex. Je možné že sa mi "pobláznili" hormóny? Pred 4 mesiacmi som začala užívať Minervu.Svojho muža veľmi ľúbim, pred pôrodom som so sexom a ani s orgazmon problém nemala. Okukávala som aj iných chlapov ale absolútne to so mnou nepohlo.Nechápem to.Nemám žiadne zdravotné ani psych. problémy ... Viete niečo poradiť? Ďakujem

    Dobrý deň,
    je to úplne normálny stav, aj kojenie aj antikoncepcia a hlavne starosť o dieťa znižujú chuť na sex u žien.
    Nemá to nič spoločné s kvalitou vzťahu s manželom.
    Pomocť možu vitamíny a preparáty na podporu potencie, hlavne spánok a odpočinok. Ale nečakajte stav ako pred porodom, starneme, žiaľ.

  • obavy pred otehotnením

    Vážený pán doktor,chcela by som Vás poprosiť o radu.Mám 36 rokov.Ešte nie som tehotná,ale z hľadiska môjho veku ma môj gynek.posiela na genet.vyšetrenie ešte pred otehotn.Mám už jedno dievčatko vo veku 9 rokov (zdravé).Problém je v tom,že babička moja a babička manželová boli sesternice.Túto inform.som sa dozvedela,až keď som čakala svoje prvé dieťa.Mojej gynekolog.som o tomto nepovedala,lebo som to vtedy považovala už za bezpredmetné(a aj zo strachu).Moje prvé tehot.prebehlo bez problémov( v 27 rokoch).Teraz mám strach z toho,čo mi na to povie Mudr.na genetike.Túžim po bábätku,ale....Maminej sesternici sa narodilo bábätko s rážtepom chrtice,ktoré po 1 týždni života aj zomrelo.Viem,že toto vyšetrenie mi pomôže rozhodnúť sa,ale bojím sa toho,že mi nebude druhé tehotenstvo odporúčané práve z dôvodu,že babičky boli sesternice a % genet.vývojovej chyby bude zrejme vysoké.Som z toho zúfalá a veľmi ma to trápi.Ďakujem Vám za odpoveď.

    Dobrý deň,
    ste úplne zdravá a riziko poškodenia plodu u Vás je rovnaké ako u ostatnej populácie. Nestresujte sa, normálne otehotnite a prípadná genetická vada plodu sa ukáže v gravidite, máte rovnaké riziko ako ostatné tehotné vo Vašom veku.

  • sterilizacia a tehotenstvo

    Dobrý den,takze odzaciatku:mam 26rokov,v roku 2002 sa mi narodilo krasne donosene dievcatko ale vinou lekarov hned po narodeni zomrelo,v roku 2003 sa narodila dcera a 2008 syn vsetko uplne v poriadku ale vsetky tri deti sa narodili cisarskym rezom niezeby boli problemy v tehotenstve to nie ale nechceli riskovat.Pri tretom som si dala urobit sterilizaciu lebo som citala vela clankov ze viac ako tri cisarske su nebezpecne.Chcem sa spytat ci by sa ta sterilizacia dala nejako zrusit aby som mohla mat este jedno babatko a ci to obnasa az take velke rizika,a ci by to bolo cisarskym alebo by mohol byt aj klasicky porod.Je nejaka sanca vobec otehotniet?Dufam ze mi odpoviete kladne ak nie aspon budem mudrejsia.

    Dobrý deň,
    šanca na otehotnenie je pomocou umelého oplodnenia v skúmavke. Ale po 3 cisárskych rezoch mi príde toto veľmi kontroverzné a ja osobne by som to nedoporučoval.