• Mimomaternicové tehotenstvo?

    Dobrý deň.
    Po týždni meškajúcej menštruácii, som si urobila tehotenský test, ktorý vyšiel pozitívne. O 2 dni nato, som začala krvácať. Môj lekár mi urobil ultrazvuk, z ktorého sa tehotenstvo nepotvrdilo. V krvi však bolo nameraných 1000 jednotiek, mala som byť v 5 týždni. Lekár mi predpísal Duphaston a odporučil ležať. No na druhý deň som sa opäť rozkrvácala. Prijali ma na rizikové oddelenie, kde ma pozorovali 5 dní. Duphaston som už nebrala vzhľadom k tomu, že bolo podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo. Krvácala som stále, no len slabo. Po piatich dňoch ma primár prepustil s tým, že v maternici plod určite nie je, môže byť v pravom vajíčkovode, nie je to však isté, môže to byť aj zápal. V krvi bolo opäť nameraných 1000 jednotiek, z čoho bolo zrejmé, že plod, nech už je kdekoľvek (ani raz, plod na ultrazvuku nebolo vidno) odumiera. Na druhý deň po prepustení som dostala menštruáciu, ktorá trvala o 2 dni dlhšie ako obyčajne. Primár ma odporučil k môjmu lekárovi na vyšetrenie a následné liečenie, "aby sa to viac krát neopakovalo". Môj lekár ma vyšetril ultrazvukom. Maternicu a vaječníky som už mala v pôvodnej veľkosti. Či to bolo tehotenstvo v maternici alebo mimo, sa vraj už určiť nedá. Predísť tomu, aby sa to neopakovalo, sa takisto nedá.Mám neotehotnieť 3 mesiace a to je všetko.
    Mám 25 rokov, bolo to moje prvé tehotenstvo po ročnom snažení sa. Mám zníženú funkciu štítnej žľazy, beriem Euthyrox 75.
    Pán doktor, čo si o tom myslíte? Bola som tehotná mimo maternice? Naozaj sa nedá takémuto otehotneniu predísť? Má na to vplyv aj štítna žľaza?

    Dobrý deň,
    konzervatívny postup je normálnym sposobom liečenia mimomaternicovej alebo nezdravej vnútromaternicovej tehotnosti. Plod odumrel a vstrebal sa, avšak nevieme, kde bol umiestnený.
    Nestresujte sa, počkajte 3 mesace a znovu sa možete snažiť o tehotnosť. Štítna žľaza to neovplyvňuje.