• Doplnok stravy

    Dobry den!
    Je vhodne kazdodenne doplnanie vitaminov skupiny B, kys.listovu (na znizenie rizika razstepov neur.trubice, defektov mozgu plodu) este pred samotnym otehotnenim? Viem, ze sa uvadza cca 3 mes.pred planovanym pocatim, avsak pri dlhodobejsom uzivani nehrozia pripadne negativa pre zensky organizmus?
    Mozete poradit najvhodnejsie konkretne preparaty?
    Dakujem za radu!

    Dobrý deň,
    nie je p otreba žiadne preparáty, u žien, ktoré nemajú v minulosti dieťa s rázštepom chrbtice uvedené lieky neznižujú žiadne riziko. Je to zbytočné, riziko rázštepu je tak malé, že sa benefit neprejaví.
    Tehotenské vitamíny a predkoncepčené vitamíny sú dobrý biznys. Ale výhodu z nich by mali iba tie ženy, ktoré si ich nemožu dovoliť kúpiť.