• vytok

    dobry večer.Mam velmi problem s vytokom.Už od svojich18tich rokov mam problemy s vytokom(27mam).Neustale sa mi opakuje.Mam 16 mesačnu dcerku.Myslela som že po pôrode sa to zlepši ale bohužial.Bola som aj na imunologii tam mi vyrobili vakciny a dva krat do tyždna som chodila na injekciu.Potom bolo asi pol roka v pohode a zese na novo tak som si zase odchodila po doktoroch gynekolog-imunolog,robili mi aj imunologicke testy a nič mi nezistili vtedy mi imunolog iba povedal aby som si do pošvy davala biely jogurt a dal mi imudom a už mi druhy krat nedal vakciny.Mala som už rôzne čapiky a kremy ale nič mi nepomohlo iba sporanox asi 5-6mesiacov som mala pokoj a ked som si ho pitala aby mi ho dr predpisal tak povedal že nemôžem ho uživať vtedy ked nič mi nieje.Teraz mi dal gynoflor na prevenciu po menzese si mam dať 4tabletky každy večer.Niekedy je mesiac že mam pred menzesom vytok svrbenie a aj po menzese asi tyžden Neviem čo mam ešte urobiť aby mi to prešlo.Ďakujem vam za odpoved

    Dobrý deň,
    asi by pomohla jedna tabletka fluconasolu 150 mg po každej menštruácii dlhodobo (minimálne rok) a preventívne večer 1 tbl. Fermalac do pošvy.