• vysetrenia

    Dobry den, rozhodla som sa ze po 30-ke zacnem s nejakymi pravidelnymi kontrolami aj u gynekologa. Nemyslim len prehliadku, ale skor dokladnejsie vysetrenia. Pred pol rokom som porodila, su vysetrenia pocas tehotenstva totozne s tymi, kt. by som absolvovala pri takejto kontrole, teda stacia mi pre tento rok?
    Ak budem taketo vysetrenie opakovat napr. o rok, ake konkretne vysetrenia sa robia? Napada mi len vyter na zistenie resp. vylucenie rakoviny krcka maternice.
    Dakujem

    Dobrý deň,
    súčasťou preventívnej prehliadky u gynekológa je vyšetrenie v zrkadlách, prehmatanie brucha a odber steru na cytologiu. Možno pridať aj vaginálny ultrazvuk.
    Ak je nález v norme, stačí to raz za rok.