• Vyšetrenie

    Dobrý deň. Dnes som bola na preventívnej prehliadke u gynekológa, kde som sa chcela informovať, či mi vie zistiť priebeh ovulácie. Dostala som informáciu, že u mňa ovulácia prebieha pravdepodobne na 10-12ty deň cyklu, nič viac mi povedané nebolo, no v zavere lekárskej správy stála Dg.cysticus folliculus sin1. Mohli by ste mi to prosím objasniť čo to znamená? Ďakujem

    Dobrý deň,
    priebeh ovulácie sa dá pomerne nepresne stanoviť opakovanými ultrazvukovými vyšetreniami, pri ktorých sa meria nárast folikulu na vaječníku a potom jeho prasknutie. Z jedného vyšetrenia sa to stanoviť nedá. Cystický folikul je útvar na vaječníku, ktorý vzniká neprasknutím klasického folikulu a je veĺký do 5 cm, väčšinou sa stratí sám bez liečby.