• bazálna teplota

    Dobrý deň prajem,
    chcela by som vedieť na základe merania teploty plodné dni. V menštruačnom kalendáriku uvádzajú od 36,2 až po 37,6. Čo sa deje v tom rozpätí? Ďakujem.

    Dobrý deň,
    bazálna teplota rastie až na druhý deň po ovulácii. A to už je neskoro na oplodnenie. Po ovulácii sa produkuje progesterón, ktorý účinkuje v mozgu tak, že o pol stupňa zvýši teplotu tela. To je princíp metódy, ktorá je síce lacná ale nepresná.