• Vytok - dlhodoby

    Dobry den, mam devätnast rokov a este predtym ako som v dvanastich rokoch dostala menstruaciu som dostala vytok. Vtedy som to brala ako "predzvest" prichadzajucej menstruacie. Menstruaciu som, ako som spominala, dostala v dvanastich rokoch. Vytok mam vsak kazdodenne doteraz. Je bielej az zltkastej farby, niekedy riedky ako voda, niekedy hustejsi ako hlien. Velmi casto vychadza vo velkych mnozstvach (ako silna menstruacia). Asi pred tyzdnom som mala bolesti na intimnych miestach, ako rezanie, aj pri moceni, aj pri obycajnom sedeni na stolicke. Mala som bolesti aj pri kupani, myslela som si ze som sa porezala, ale vytok som mala vtedy o vela silnejsi,co ma uvadzalo do pochybnosti. Bolesti teraz uz presli, ale vytok mam kazdy den. Je takyto dlhodoby vytok normalny alebo je podmienkou, ze znamena nejaku chorobu? Vo vseobecnosti sa citim dobre, s menstruaciou nemam problemy.

    Dobrý deň,
    bez vyšetrenia Vám neporadím, zrejme však ide o viacero príčin. Ten čo ste mala pred menštruáciou je normálna reakcia sliznice na začínajúcu hormonálnu činnosť. Avšak ak máte aj bolesti a rezanie pri močením može ísť o infekciu a je namieste vyšetrenie.