• DALACIN C

    Dobrý deň p.doktor!
    Už raz ste mi odpovedali na moju prosbu, prosím znova o radu vo veci chlamídií, ktoré dcére diagnostikovali z krvi, výter bol neg. ale aj napriek tomu jej lekárka predpísala Dalacin C. Teraz je dcéra v 16 tt - podľa ultrazvuku, a v 20 tt podľa posl.men. Prosím Vás o názor na bezpečnosť tohto lieku počas tehotenstva.Zatiaľ ho nezačala užívať.
    Ďakujem za odpoveď a želám Vám pekný deň!

    Dobrý deň,
    Dalacín C nie je na chlamýdie. Hlavne ak sa podáva lokálne do pošvy. CHlamýdie sa nachádzajú v krčku maternice a tam sa Dalacin nedostane.