• tehotenstvo

    dobry den
    zijem v zahranici a som tehotna momentalne v 27 tyzdni tehotenstva a docitala som s aze by s amal v tomto obdobi vykonat test na tehotensku cukrovku ale v anglicku vysetrenia prebiehaju uplne inak a tento test je tu az v 32 tyzdni a ja sa bojim aby nebolo neskoro, lebo som sa docitala ze by to mohlo ohrozit babatko.
    tak by som sa rada opytala ci ak mam k dispozicii glukomer ci by som si tento test mohla vykonat aj sama a ak ano ako by som mala postupovat.
    dakujem za vasu pomoc.s pozdravom zuzana

    Dobrý deň,
    ak máte glukomer tak si zmerajte cukor v krvi nalačno a hodinu a dve hodiny po raňajkách. Ak budete mať druhú hodnotu nad 9 navštívte lekára. Inak stačí test v 32. týždni.