• antikoncepcia po pôrode

    Dobrý deň, som 2 mesiace po pôrode a dojčím svojho synčeka, môj gynekológ mi predpísal antikoncepciu Cerazzete, ktorá sa môže užívať aj počas dojčenia. Menštruáciu som však ešte nedostala. Chcem sa spýtať, ktorý deň mám teda začať užívať antikoncepciu? A je keď menštruáciu nedostanem aj pár mesiacov, je skutočne potrebné chrániť sa antikoncepciou? Aké je v takomto prípade percento možného otehotnenia? Ďakujem a prajem pekný deň. Veronika

    Dobrý deň,
    i keď nemáte menštruáciu, stále može dojsť k ovulácii aj pri kojení, preto antikoncepciu užívajte, riziko je okolo 2%.
    Tablety užívajte denne bez prestávky bez ohľadu na prípadnou menštruáciu.