• Termin porodu

    Dobrý deň,
    Poslednu menstruaciu som mala 24/09/2007, podla tohto datumu mi gynekolog stanovil TP na 30/06/2008.
    Tabulka vypoctu na tejto stranke Mama a ja udava TP na 14/07/2008, cize mala by som byt na zaciatku 26 tt, dokonca aj sono, ktore mi robyl moj gyn. v 20 tt uviedlo termin na 14/07/ podla velkosti plodu .
    Asi aj presne viem kedy som otehotnela okolo 6 az 8 oktobra v dnoch ovulacie a to by aj sedelo s vypoctom tabulky na tejto stranke.
    Chcem podotknut ze podla sona z pondelka velkost plodu zodpovedalo tt 25+4.
    Moja otazka: Ktory termin by ste Vy brali do uvahy?
    Pytam sa aj preto, ze mam obavu ci babatko spravne prijima vyzivu, pretoze mam aj male brusko, maternica siaha cca 3 cm nad pupkom a to som uz pribrala 12 kg.
    Aj lekarovi v nemocnici sa zdalo ze mam akesi male brusko.
    Dakujem
    S pozdravom Jana

    Dobrý deň,
    najdoležitejší a najpresnejší termín je termín stanovený podľa prvého ultrazvukového vyšetrenia, najlepšie do 12. týždňa gravidity. Podľa neho by ste sa mala riadiť.