• velkost plodu

    Dobre popoludnie p.doktor
    mam 29 rokov.rada by som sa na vas obratila o radu.
    V January tohto roku som mala Misset ab (priciny nezistene) bolo to moje prve tehu (snazili sme sa 9 mes) po prvej mens. po kyrete som znova otehotnela a podla T.kalkulacky by som mala byt v 5tt a5 dni.(posl.mens bola 20.2)
    dnes popoludni som bola na gyn.vysetreni a lekar tehu potvrdil,ale
    na sone som mohla vidiet iba plodove vajce o velkosti 11,1mm
    lekar sono vysetrenoe urobil pomerne rychlo a nezaoberal sa tym,ci vo vajici uvidi aj nejaku akciu.pri prvom tehu bola podobna situacia,kedy pri prvom vysetreni sona bolo tiez vidiet len "prazdne "plod.vajce.ono sa vobec nerozbehlo,myslim akcia nebola potvrdena
    mam teraz strach ci sa situacia nezopakuje,dalsia navsteva bide 15.4.08 ,nasadil mi duphastol a acidum folicum.
    Mohli by ste mi prosim poradit,povedat vas nazor ,v akom obdobi by bolo uz mozne vidiet akciu srdiecka,pripadne nebolo to plodove vajice prilis velke na to,aby bolo opat bez akcie?
    Dakujem velmi pekne za vasu reakciu

    Dobrý deň,
    škoda, že Vás nepoučili, že po potrate by ste mala otehotnieť minimálne za tri mesiace. V 11 mm gestačnom váčku je plod tak malý, že akcia nemusí byť vobec vidieť. Aj tak sa pre plod nedá nič urobiť a musíte počkať do toho 15.4. kedy bude vidieť viac.