• chut na sladke

    Dobry den..mam neodolatelnu chut na sladke, moze to mat nejaky vplyv na rast a velkost plodu? nemoze nejako uskodit tolko sladkosti? myslim, ze ci nemozem este dosat tehotensku cukrovku? som v 29tt. testy mi robili o nieco skor, asi v 4.mesiaci a vysledky boli dobre ( asi 4,9mmol/l ) a je vobec pojedanie tolkeho sladkeho normalne ( niekolko keksov za den) ? dakujem

    Dobrý deň,
    prejedanie sposobuje nadmerný rast plodua obezitu matky s roznymi dosledkami, vrátane tehotenskej cukrovky.
    Niekoľko keksov za den, ešte nemusí znamenať prejedanie. Skúste ich nahradiť musli tyčinkou s medom.