• streptococcus agalactiae

    Dobry den, chcem Vas poprosit o Vas nazor na liecbu vaginalnym kremom DALACIN. Som v 12. tyzdni tehotenstva a vysledok kultivacie - streptococcus agalactiae. Je naozaj nutne preliecit ho? Moze jeho pritomnost v posve ohrozit vyvijajuci sa plod? Moze tento vaginaly krem mat skodlive ucinky na plod? Doporucili by ste mi v tehotenstve uzivat: Swiss laktobacily "5" ? Dakujem vopred za odpoved.

    Dobrý deň,
    laktobacilov nie je nikdy dosť a určite neškodia v tehotnosti.
    Streptokoka v pošve nie je nutné liečiť, i keď Dalacin je pre plod neškodný. Streptokok agalactiae je bežný komenzál, ktorý v pošve neškodí, až pri porode može nazakaziť plod. Lieči sa v tehotnosti iba v tedy ak sa nachádza v moči.