• Streptokok II.

    Pán doktor a ak mám ten Streptococcus agalacticae a som v 24 tt, tak je aký postup? Vtedy partnera tiež netreba preliečiť? A nebezpečenstvo pre dieťa? ďakujem.

    Dobrý deň,
    1. v 24. týždni je kultivácia zbytočná, doležitý je nález v 36. týždni
    2. ak máte streptococcus agalactiae, tak sa nemá liečiť hneď, pretože aj tak sa vráti, máte ho všade na koži a v okolí, je to bežná flora, ktorú ma 30 % ľudí
    3. Strep. agal. sa nelieči, iba pri porode sa podajú antibiotiká, aby neprešiel na plod, pre ktorý je nebezpečný.

    Partner s tým nemá nič spoločné.