• Sono prsníka

    Výsledky zo sona:
    Subjektívne bez ťažkostí, st. p. ukončení laktácie cca v9/2023
    RA: neg
    OA: neg

    Koža, podložie: bez patologických mien
    Mamily: bez známok retrakcie
    Axily: bez patologickej lymfadenopatie
    Žľaza: typ fertilný
    Ložiskové zmeny: bez ložiskových zmien a atypií suspektných z malignity, vľavo v LQQ dve drobné v.s. duktektázie do 5 mm - jedna anechogénna, jedna so zahusteným obsahom.

    Záver: BI-RADS 2

    Doktorka mi povedala, že je všetko v poriadku. Netreba nič riešiť.
    Keď som to odniesla k svojej sestričke u gynekológa, tá mi povedala, že mám čítať s porozumením a že je vsetko v poriadku.
    Zabudla som sa opýtať, čo zn.duktektázia.
    Len mi povedala, že mám cysty a že sú v poriadku.

    A počas tehotenstva sa smie absolvovať sono prsníka?
    Ďakujem za Váš čas a ochotu.
    S pozdravom
    Atina

    Dobrý deň,
    duktektácie znamenajú rozšírené mliekovody, čo nie je nič závažné. Nález je vnorme. V tehotnosti sa sono môže urobiť, ale je potrebné informovať lekára, lebo žľaza reaguje na tehotenské hormóny.