• Hydronefróza

    Dobrý deň. Mala som veľmi silne bolesti na lavej strane v podbrušku az smerom ku drieku. V nemocnici mi dali len magnesium infuziu a potom gynekológ ma poslal na urologicke vysetrenie aj na ultrazvuk obliciek. Vraj to bude hydronefróza.

    Výsledok ultrazvuku: Mierna stáza v DS obličiek, panvičky do 20mm obojstrane .
    Chcela by som sa opýtať či je to naozaj hydronefróza , a či je to v zlom stave.? Dietatko sa môže tiez tak narodit? Alebo môžu sa stať nejake komplikácie?
    Aké liecenie odporucujete?
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    nepíšete týždeň tehotnosti ale rozšírenie obličkových kalichov (hydronefroza) je v tehotnosti veľmi častý jav, pretože tehotenské hormony spôsobujú zníženú pevnosť steny močovodov. Na vývoj tehtonosti a na plod to nemá vplyv.