Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,822 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • tehotensky test

  , Autor: Registrovaný používateľ

  kedy si mozem spravot tehotensky tes,ak som mala styk par dni po menstruacii??

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  testy bývajů pozitívne už cca. 14 dní po oplodnení, a k oplodneniu zásadne dôjde len počas ovulácie, takže test bude pozitívny 14 dní po ovulácii, znamená to že približne v termíne ďalšej menštruácie. Spermie v tele ženy istý čas prežívajů, preto nemusí dôjsť k oplodneniu v čase pohlavného styku ale aj neskôr.

Podobné otázky

 • Môžem byť tehotná??

  , Autor: Pauli24

  Pekný večer.
  Je pravdepodobné, že môžem byť tehotná?
  Poslednú menštruáciu som mala od 25.-28.2. Podľa kalendára mi vychádzala ovulácia na 11.3.
  S partnerom sme mali nechránený sex 10.3.
  Kedy najskôr viem zistiť či som tehotná? Ďalšiu menštruáciu by som mala mat až 25.-28.3.

  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  počkajte až vám vynechá menštruácia a týždeň po tomto termíne si spravte tehotenský test. Pravdepodobnosť graidity počas jedného ovulačného cyklu je pomerne malá.

 • Tehotensky test

  , Autor: Janulka456

  Dobry den, chcela by som sa spytat, ci mozu bakterie v moci ovplyvnit vysledok tehotenskeho testu. Test mi vysiel negativny po 42 dnoch od styku, pricom som do 44 hodin po styku uzila Escapelle, po 6 dnoch dostala krvacanie po Escapelle a nasledne aj dalsiu menstruaciu. Mohla by som byt v tomto pripade tehotna?
  Dakujem

 • Nechránený styk pred menštruáciou

  , Autor: Laura0

  Dobrý deň. Je mi to dosť trápne ale chcem sa poradiť. Mali sme nechránený styk 3 dni pred menštruáciou (Orgazmus na rovnako). Mám 26 dňový cyklus a moja menštruácia trvá cca 7 dni. Ovuláciu mám 5 dní po menštruácii. Niekedy mi menštruacia mešká cca 2-3 dni,alebo príde skôr. Fázu by som mala mať Oneskorená luteálna fáza. Tak mi ukazuje môj menštruačný kalendár. Je tam pravdepodobnosť že otehotniem? Mala by som použiť tabletku PO? Ďakujem za odpovede.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  vždy keď máte nechránený pohlavný styk sa otehotnenie nedá vylúčiť. Tzv. metódy neplodných dní sú veľmi nespoľahlivé, preto sa určite neodporúčajú pre páry, pre ktoré je tehotenstvo obrovský problém.
  Počkajte na menštruáciu, ak nepríde, spravte si tehotenský test.
  Ak nebudete tehotná, určite si dajte napísať antikoncepciu, pretože tablety po sú hormonálna bomba a majú sa používať iba výnimočne.

 • Tabletka po

  , Autor: Tati123

  Dobrý večer, mala som nechránený pohlavný styk, v noci z 10.2. na 11.2. ale priateľ sa do mňa nespravil. Užila som tabletku po Apreg, približne po 39 hodinách. Mávam kratší menštruačný cyklus, približne 21 dní, takže som mala dostať menštruáciu 11.2. ale nedostala som ju. Dnes, 12.2. som mala príznaky podobné menštruácii (bolesť brucha atď) ale užila som aj tak tabletku po, pretože sa chcem tehotenstvu vyhnúť. Po 2 hodinách od užitia tabletky sa dostavilo krvácanie, môže sa jednať o menštruáciu alebo je to spôsobené tabletkou? Vedeli by ste mi keď tak poradiť, kedy je vhodné spraviť si tehotenský test alebo ísť k lekárovi aby mi zistil či som tehotná? Vopred ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  je to krvácanie spôsobené vysokými dávkami hormónov, takže môžete mať teraz narušený cyklus. Treba počkať na ďalšiu menštruáciu, ktorá by mala prísť do 6 týždňov. Potom si určite dajte predpísať normálnu antikoncepciu.

 • Strach

  , Autor: Pikkkk

  Dobrý deň, prosím vás ak sa bojím že som tehotná dá sa to nejako nahmatať na bruchu po mesiaci aj niečo alebo nie?