• Iné PMS, kedy je možné urobiť test

    Dobrý deň, prosím Vás, minulý mesiac som vysadila HA. Ovuláciu som mala 9.-10.9. (poz.test oba dni). Pohlavný styk sme mali 4 a 2 dni pred ovuláciou, 2 dni po ovulácií (nechránený). 4 dni po ovulácií ma neskutočne pichalo vo vaječníkoch (pár dni po len mierne). Momentálne ma občas pichne v podbruchu, občas mierne bolí, a tri dni ma bolia nonstop kríže (občas cítim aj stehná), nadúva ma (to už ale viacmenej prešlo). Viem, že bolesť krížov a iné môžu byť aj príznaky PMS, avšak ja som takéto nikdy nemala (vždy hodinu pred dostavením menštruácie ma bolelo brucho, ale iným spôsobom, potom už nič) - mohli sa zmeniť takto rapídne príznaky PMS po vysadení HA? Príp. by ma zaujímalo, kedy môžem urobiť tehotenský test s nejakým vypovedajúcim výsledkom, keďže ja vlastne ani neviem, či mi už mešká menštruácia kvôli vysadení HA (v minulosti po vysadení mi cyklus trošku skákal, ale bolo to ok - 26-34 dní). Po ovulácií by mala prísť menštruácia medzi 12-16.dňom, je to však pravidlo? Informujem sa najmá kvôli tomu, že v utorok idem absolvovať vyšetrenie pri ktorom by som nemala byť tehotná, preto mám trošku obavy. Dnes bol tehot.test negatívny (12 dpo). Ďakujem

    Dobrý deň,
    všetko čo udávate môžu byť bežné príznaky pri vysadní antikoncepcie, avšak aj príznaky gravidity.
    Test býva pozitívny cca. 10-14 dní po oplodnení (po ovulácii), takže ak je negatívny, je tehotenstvo veľmi nepravdepodobné.
    Ak Vám môžem poradiť, určite prestaňte s ovulačnými testami a sledovaním sa, je to najlepšia cesta ku psychogénnej steritlite. Ak sa Vám nebude rok dariť otehotnieť pri zdravom životnom štýle a pravidelnom sexe, potom vyhľadajte lekára. Dovtedy to určite neriešte.