• Herpes Genitalis

    Dobrý deň, ja mám taký problém, že partner mal asi pred 6 mesiacmi herpes, už je to vyliečené (nie sú vidieť vyrážky) a chcela by som sa spýtať, či by som sa mohla nakaziť aj ja Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    áno a zrejme ste už aj nakazená, herpes sa vylučuje sliznicami aj mimo výsevu. Ale ak máte protilátky proti herpesu (ústnemu) tak Vás možu chrániť a nemusíte mať výsev. Okrem toho až tretina genitálnych hepresov je sposobený ústnym typom a vtedy by Vás protilátky mali chrániť takmer dokonale. Ak nemáte protilátky, tak ste ohrozená pomerne závažným výsevom, ale nedá sa nič robiť, partner už bude infekčný v podstate celý život a nikdy neviete, či akurát vírus vylučuje alebo nie.