Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
17,927 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • bolestivé vyrážky na pyskoch a v okoli konečníka

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobrý deň pán doktor,
  včera ráno som pri rannej hygiene zacítila boľavú vyrážku na veľkých pyskoch. nevenovala som tomu pozornosť, myslela som, že je to od holenia. Dnes je tých vyrážok už šesť a bolí ma to o dosť viac.Sú iba na jednej strane. Aj keď sedím, aj keď chodím, tak to cítim. Páli ma taktiež pri močení. A dnes večer som už spozorovala začervenanie a maličké vyrážky aj v okolí konečníka. Čo to môže byť? Bojím sa, čo tam zas bude zajtra ráno. Hygienu dodržiavam pravidelne, používam gély na intímnu hygienu už pár rokov rovnaké a mám aj stáleho partnera. Dala som si na to masť baby aviril, dúfam, že sa to trošku zlepší. Čo je to podľa Vás? Vopred ďakujem za vašu odpoveď

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  osobne si myslím, že máte herpes genitalis a potrebné je vyšetrenie na kožnom alebo na gynekologii, potrebná je liečba, ak to máte prvý krát.