• Anembryomola

    Dobrý deň,
    Pán doktor chcela by som sa vás opýtať hneď niekoľko otázok. S manželom sme sa pokúšali o dieťatko zhruba pol roka. Mávam nepravidelný menštruačný cyklus a podľa testov mi vychádzalo, že išlo o anovulačné cykly. Liečila som sa na vysoký prolaktín a brala norporlac. Preto ma prekvapilo, že som zrazu ostala tehotná, keď ešte na začiatku novembra som bola na sone na folikulometrii a tam mi lekár povedal, že nevidí žiadne folikuly a napísal diagnózu neplodnosť. No a na konci novembra som zistila, že som tehotná. Bola som na sone kde lekár videl žltkový vačok ale plod nikde a podľa veľkosti vačku som mala byť v 6tt. Podstúpila som následne vyčistenie. Chcela by som sa opýtať kedy by sme sa mohli začať opäť pokúšať o dieťatko, lebo svojho lekára som sa na to pýtala, ale povedal, že názory na to sú rôzne. Potom by som sa chcela opýtať, keďže som momentálne po vyčistení, kedy by mi mal nastúpiť menštruačný cyklus. Posledná ms bola 17.10.2009. Ďalej by som sa chcela opýtať či by som mala začať užívať norporlac na prolaktín, lebo mi samozrejme bol vysadený a nasadený duphaston na udržanie tehotenstva. A ešte by som sa chcela opýtať aká je pravdepodobnosť, že sa anembryomola zopakuje.
    Ďakujem za odpovede.

    Dobrý deň,
    presne to je to, Váš doktor je nevzdelaný, neplodnosť sa stanoví ak sa nedarí ROK !!!!!!
    Ste dokazom toho, že žiadne vyšetrenie nestanoví, či ste alebo nie st eplodná, dá sa to dokázať iba skúšaním. To že plod odumrel samozrejme nesúvisí s ostatnými vecami, 20% tehtoností sa potratí.
    Takže počkajte 3 mesiace, normálne sexuálne žite a o tehotniete. K doktorom nechoďte, často sú to fušeri.