• Kedy na operaciu?

    Dobry den,prosim Vas o Vas nazor- kedy je najvhodnejsi cas ist na operaciu.
    Som po kyrete vykonanom 16.1.09,dg. anembryomola, 7.tt.
    V maternici mam myom viac ako 5cm,lekar doporucil operativne odstranenie,nakolko este planujem niekedy babo,mam 32r.
    Myslite,ze myom mohol sposobit nestastny koniec mojho vytuzeneho tehotenstva?
    A este sa chcem spytat- mam strasne nalady,az depresie- su hormonalne,su na to nejake volnopredajne lieky? Zaroven som totiz musela prestat dojcit dcerku po 3,5rokoch,teraz mame dost tazke obdobie odvykania- bolo to zrazu.
    Dakujem a zelam prijemny vecer. Sisa

    Dobrý deň,
    nedá sa vylúčiť, že ak myom zasahuje pod sliznicu maternice, tak plod sa mohol umiestniť nad neho a tým bol nedostatočne vyživený a odumrel. Ale je to špekulácia.
    Na depresie je úplne najlepší šport. Viem, že to znie divne, ale depresia je nedostatok endorfínov v mozgu a námaha zvyšuje hladiny endorfínov. Inak lieky na depresiu sú na predpis.
    Ak ste otehotnela pri kojení, tak príčinou mohol byť aj vysoký prolaktín.
    Na operáciu možete ísť kedykoľvek.