• cysta

    dobry den, pisala som vam o Mirene, bala som sa, ze som tehotna a tak som bola na kontrolnom sone. vysledok bol, ze mirena je zalozena dobre, ale lekar mi zistil na vajecniku 3cm cystu. vraj to zatial nemusime riesit, ma sklovity obsah a nie je to nutnost. uz ako 14 rocna som bola operovana na cysty-1 som mala niekde v brusnej dutine, mala 10cm a druhu som mala na vajecniku, ktory museli aj rezat. pytam sa, je mozne, ze by mi cystu sposobila mirena, ved predtym mi pri zavadzani v auguste cystu nenasiel, moze nejako mirena ovplyvnovat cystu na vajecniku? je to nebezpecne mat ju zavedenu? moze mi sposobovat cysta bolesti, ktore obcas v podbrusku mavam a moze ovplyvnovat cyklus menzesu? dakujem, renata

    Dobrý deň,
    o cyste hovoríme, až keď je nad 5 cm, 3 cm býva cystický folikul, čo nič neznamená a može to byť aj kvoli Mirene - nedošlo k ovulácii a ostal Vám folikul.
    Nič sa nedeje, sa divím, že Vám to lekár vobec povedal, aby Vás zbytočne rozrušil.