• interupcia

    P.Doktor, zajtra idem na interupciu a strasne, ale fakt straaaasne sa bojim. Co s tym? Viete pomoct aj so strachom? Co si predtym pytat, aby som sa upokojila, no zaroven, aby som nebola natolko nadopovana, ze nebudem schopna spolupracovat. Ako dlho trva zakrok? Pocula som, ze je to horsie jak porod (co sa tyka bolesti a s tym spojenymi kontrakciami). Je to tak?

    Ja len, nech mam vo veciach jasno este predtym, ako ich vykonam :)

    Dakujem.

    Dobrý deň,
    závisí o aký potrat ide.
    Ak je to potrat v 1. trimestry tak budete spať a po zobudení budete mať iba slabé menštruačné bolesti v pdobruší.
    Ak je to potrat po 12: týždni tak sa vyvoláva podobne ako porod, vtedy dávame lieky na bolesti podľa želaní pacientky a dávame aj epidurál. Nebojte sa toho, zvládnete to.