• Hematom

    Dobry den pan doktor.
    Pred 17 mesiacmi som otehotnela a v 10 tyzdni somzacala krvacat.Lezala som v nemocnici 10 dni a vysledok bol - hematom. Teraz som opat tehotna (6 tyzden) a obavam sa,ze by sa situacia mohla opat zopakovat.Preda len nie je mozne aby som syna nebrala na ruky, 1000x sa k nemu nezohla apod. Viete mi poradit ake su sance aby som sa niecomu takemu vyhla,resp. aka je sanca aby sa to mohlo zopakovat? Preco vlastne taky hematom vznikne?
    A este pri prvom ultrazvukovom vysetreni mi lekar zbadal "tenkostennu cystu" akosi mi nic nevysvetlil a ja ani neviem co je cysta,kedy a preco vznika a hlavne ake to moze mat negativne nasledky pri mojom tehotenstve.Povedal len nech sa sustredim na babatko.

    Vopred dakujem
    Michaela

    Dobrý deň,
    hematóm okolo plodu znamená hroziaci potrat a jeho vznik sa nedá ovplyvniť. Časy, kedy sa ženy týrali 100% kľudom na ložku už sú v kultúrnych krajinách dávno preč, pretože vieme, že vývoj plodu nijako ovplyvniť nemožeme. Ak sa má potratiť tak sa potratí, ak je zdravý tak prežije všetko.
    Hematóm je zakrvácanie za plod.
    Zrejme ide o žlté teliesko ak sa máte sústrediť na bábatko.