• postupoval spravne?

    Dobry den,rada by som vedela vas nazor na postup mojho gynekologa.Som v 14t.t.,v 11t.t. som zacala krvacat a bola som hospitalizovana v nemocnici,tam mi zistili hematom v primere 19x9mm,okamzite mi pichli kanavit(ktory mi pichali este 5dni),nasadili vit.E,magmezium,acidum folikum a duphaston,z vyteru mi zistili zvyseny pocet bakterii a nasadili mi vklady(candibene a betadin),po tyzdni ma pustili domov(vyplakala som sa)s tym ze hned navstivim svojho osetrujuceho lekara.ked som prisla k mojmu lekarovi povedala som mu co somnou je urobil mi ultrazvuk(zvnutra,ale v nemocnici mi robili len vonkajsie sono aby som znovu nezacala krvacat),kedze som bolo v 13t.t.robil mi aj nejake vysetrenie či je babetko zdrave,pri tomto ultrazvuku ma strasne stlacal,ked som protestovala len mi povedal ze potrebuje aby sa pohlo.okrem ultrazvuku mi iba zmeral tlak a ziadne ine vysetrenia nerobil.od toho vysetrenia ma pobolieva bruško ale bojim sa znovu navstivit lekara,este stale trochu špinim.Za vyjadrenie Vašho nazoru dakujem.

    Dobrý deň,
    mňa pobavilo koľko zbytočných liekov sa dáva pri hroziacom potrate. Potrat nesposobuje ani nedostatok vitamínu K (kanavit) ani nedostatok kyseliny listovej (acidum folicum) ani nedostatok magnézia a progesteronu.
    Proste ak sa má plod potratiť tak sa potratí a žiadne lieky tomu nikdy nezabránili ani nezabránia. Sú zbytočné.Vyšetrenie je potrebné a nič neohrozuje, plod sa stláčaním nedá nijako ohroziť a vaginálne sono je výrazne presnejšie ako abdominálne a je skutočne divné, že Vám ho nerobili, zrejme to nevedia, alebo im nefungovala sonda.