• zapal vajcovodov

    Dobry den, uz 7 rokov sa snazim otehotniet. Po porode ma bolievalo brucho (ja som si myslela, ze su to vajecniky). Vsetky vysetrenia mam ok, akurat stale citim jemnu bolest (chronicku) v oblasti vajecnikov. Moze ist o zapal vajcovodov? Ake priznaky zapal ma?
    Druha otazka sa tyka spinenia. Spinim asi od 18-teho dna cyklu az do menstruacie. Lekar zistil, ze je to hormonalneho povodu (z maternice), napriek tomu ze som uzivala duphaston, spinenie neprestalo.
    Zhrnutie: Som ulpne vraj ok a spinim stale.
    Je to vsetko normalne a nemam sa uz znepokojovat?
    Ake vysetrenia mam este absolvovat?
    Dakujem za odpoved!
    Jana.

    Dobrý deň,
    bolesti a špinenie by mohli signalizovať zápal sliznice maternice (endometritis), mala by ste byť aj s partnerom preliečená - dvojkombinácia napríklad Ciprofloxacín 500 mg a Klaritromycín 250 obe 2x1 aspoň dve balenia, počas liečby aspoň týždeň nemať sex a po liečbe mesiac počkať s otehotnením.