• Zapal vajecnikov

    Pan doktor, moze mat zapal vajecnikov vplyv na otehotnenie? Moze sposobit nejake komplikacie, potrat? Vopred dakujem.

    Dobrý deň,
    zápal vaječníkov je extrémne zriedkavé ochorenie. Vzniká pri vírusovej infekcií mumps, kedy vírusy priamo napádajú vaječníky.
    Existuje však zápal vajcovodov, z ktorého neskôr môže infekcia prejsť na vaječníky, je to závažný stav s vysokými horúčkami a akútnymi bolesťami brucha. Vtedy je plodnosť ohrozená kvôli poruche funkcie vajcovodov.