• bylinky a možné tehotenstvo

    Dobrý deň pán doktor.

    som v plodnom období a pokúšame sa s manželom o bábätko. No dnes som začala mať bolesti v podbrušku. Trpím dosť častu zápalmi vaječníkov (vajíčkovocov?). Pomálali mi v takýchto obdobiach sedavé kúpele (alchemika a rebríček). Môžem aj v tomto období tieto kúpele absolvovať aj keď je možné, že sme nejakého potomka už splodili? Alebo treba ísť lekárovi ... ale čo keď mi predpíše ATB, ktoré by sa nemali užívať keď čakám, že budem tehotná. Čo sa vlastne môže stať, ak by som prechodila zápal alebo brala ATB v začiatku tehotenstva??
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    bolesti v podbruší neznamenajú okamžite zápal vajcovodov. Sedacie kúpele neškodia. Antibiotiká sa predpisujú iba ak ide naozaj o zápal a vtedy sú pre tehotnosť menším zlom ako samotný hnisavý zápal.