• termin

    Dobry den,
    mam otazku: ak som poslednu menstruaciu mala 9.3.2008 kedy mam termin porodu? Moj lekar mi vypocital na 16.12.2008, podla sona je to vraj 14.12.2008. Ide o to, ze teraz som v 27. tyzdni a podla poslednych dvoch kontrol som o tyzden menej tehotna, dovtedy to "sedelo". Dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    ak bolo sono robené na začiatku tehotnosti tak by mal byť termín presný podľa ultrazvuku. Ak však nie je rozdiel vačší ako 7 dní tak je to v podstate jedno.
    Rozptyl 14-21 dní je v 27. týždni normálny.