• intenzita menzes

    Dobrý den, mám 44 r. a užívam 4 roky hak daylla. Chcem sa spýtat, čo má vplyv na intenzitu menzes, ked užívam hak stále presne načas, stále tu istu, ale krvácanie pri menzes mám niekedy len velmi slabé špinenie, ale niekedy aj silnejšie s "kuskami" krvi. Prečo je to tak? preventívka v máji, v poriadku.

    Dobrý deň,
    pri užívaní antikoncepcie by mali byť hladiny hormónov stabilné ale je možné, že sliznica maternice reaguje na hormony v každom cykle inak. Pri dlhšom užívaní môže dôjsť aj k atrofickému krvácaniu z rozšírených ciev pod sliznicou. Ale môžete ma´t aj polyp, čo by sa však zistilo na ultrazvuku.