• Duphaston

    Dobrý deň, moj gynekolog mi predpisal duphaston 2 balenia, kvôli mojmu menstruacnemu cyklu, ktory mam dlhy len 20 dní. Predtým ako mi ho predpísal ma vyšetril, maternica aj vaječníky sú v poriadku, ovuláciu mám. Avšak nespravil mi odber krvi ani hormonálny profil, je to v poriadku? Či je potrebne pred zacatim uzivanim tohto lieku spravit aj hormonalny profil? Obavam sa moznych vedlajsich ucinkov ako priberanie alebo vyrazky, je to pri tomto lieku mozne? Momentalne nechcem mat deti a pravdepodobne ani v buducnosti, je v tomto pripade lepsie nasadit rovno hormonalnu antikoncepciu nez duphaston? Ďakujem.

    Dobrý deň,
    toto je príliš zložité, ale neviem ako sa dá zistiť ovulácia z jedného vyšetrenia. Ak nechcete mať deti, ideálna je hormonálna antikoncepcia na úpravu cyklu, jednak lieči hormonálnu nerovnováhu a jednak znižuje riziko smrti na rakovinu vaječníka a maternice v budúcnosti.