• silná menštruácia

    Dobrý deň pán doktor, som rok po druhom pôrode (deti máme dosť blízko po sebe, 20mesiacov rozdiel), dcéru som kojila 10 mesiacov, pričom 9 mesiacov po pôrode som dostala prvý krát menštruáciu, mesiac na to sa dcéra sama odstavila. Odvtedy mám cyklus cca 31-32 dňový (dlhší cyklus som mávala vždy) a menštruáciu 5 - 7 dní, pričom v druhý a tretí deň dosť silnú, s krvnými zrazeninami, miniem aj balík vložiek za deň. Je mi to dosť nepríjemné, hlavne keď by som niekam šla a nedostanem sa hodinu-dve na wcko, tak mám problém :-( chcem sa optýtať, či je to bežný stav po pôrode a kojení, či sa to upraví nejako samo, do akej doby, a ak nie, dá sa no nejako riešiť a intenzita krvácania nejako ovplyvniť? Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    vhodné je vyšetrenie, aby sa vylúčila organická príčina krvácania, ak sa nič nenájde sú dve možnosti:
    najlepšia je hormonálna antikoncepcia, ktorá cyklus upraví. Skúsiť možete aj Ibuprofen 400 mg denne 1 tabletu, začať 3 dni pred menštruáciou.