Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,582 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Menzes

  , Autor: Majus54321

  Chcem sa spýtať týždeň pre menzesom som mala pol dna taky ružový vytok, od vtedy mam závraty a mam pocit na vracanie. K tomu mi opuchli prsty na rukách. Co to môže byť.

 • Krvacanie

  , Autor: Myška2178

  Na 18ty deň cyklu som začala krvácať ako pri menštruácii nie spinenie. Nemám ísť radšej lekárovi ?intenzita 7-8vloziek za 24h mám 45r.
  Ďakujem za odpoveď

 • Menštruácia

  , Autor: Arianka

  Dobrý deň môj test ukázal pozitívne menštruácia došla pred 5 dňami skončila ja som si spravila tehotenský test a je pozitívny je to naozaj normálne mám sa tešiť ďakujem

 • Menštruácia

  , Autor: Arianka

  Dobrý deň chcem sa opýtať pred 4 dňami mi skončila menštruácia a dnes ráno ma bolelo podbrušku našla som si ružový výtok teraz večer to už bolo červené špinenie môže sa jednať o tehotenstvo alebo ovulácia ? Ešte som sa s takým niečím nestretla ďakujem

 • Menštruácia

  , Autor: Sabči

  Dobrý deň, som 3 týždne po druhej kyretáži a začala som krvácať, pripomína mi to menštruáciu, môže byť že prišla skorej ako po tých 4-6 týždňoch? Mám aj trochu bolesti už druhý deň. Je to prosím vás normálne? Ďakujem za odpoveď

 • Duphaston

  , Autor: Kristy1995

  Dobrý deň pán doktor, už dlhšiu dobu mi meškala menštruáciua a tak mi gynekolog nasadil Duphaston na 10 dní. Beriem ho 6 deň (ráno a večer). Zo začiatku som pri jeho užívaní špinila, no dnes som dostala menštruáciu. Chcela som sa spýtať, či je nutné ho dobrať alebo ho môžem vysadiť keď mi už menzes prišiel?  Ďakujem za odpoveď.

 • Duphaston

  , Autor: Ale02

  Dobrý večer, prosím vás, môžem si urobit tehotenský test aj počas užívania duphastonu? Neovplyvní to výsledok?

 • Dlhodobo slabá a krátka menštruácia

  , Autor: Daniela123

  Dobry den, v roku 2019 som vysadila antikoncepciu po 1 roku jej uzivania. Odvtedy mi chodi menstruacia cca jednodnova velmi slaba a este nejake dva dni spinenia, cyklus je priblizne 28 dni, sem tam den dva odchylka, hormony mam vsetky v norme, ovulacia tiez, aj gynekologicke prehliadky v poriadku, dieta nemam, mam 34 rokov, zivotny styl rovnaky ako pred jej uzivanim. Pred jej uzivanim trvala 5dni aj intenzita omnoho silnejsia. Chcela by som sa preto spytat aj na Vas nazor, ci to nemoze byt do buducnosti problem, ci je to v poriadku alebo ci sa to da pripadne riesit. Dakujem za odpoved.

 • Krvácanie mimo cyklu

  , Autor: Natalkaaa

  Dobrý večer prajem, prepáčte že vás vyrušujem, chcem sa opýtať. Tretí deň beriem ATB ( betaklav) 500mg 3 krát denne. Všimla som si že mám krvavý výtok zo začiatku to bolo hnedé špinenie a dnes to už bol taký krvavý výtok. Predpokladám že tým že to začalo s užívam ATB tak je to spôsobené tým aspoň to je môj predpoklad. Ale rada by som poznala názor odborníka či pri užívaní ATB môžu byt prítomné takéto krvavé výtoky. Súčasne beriem aj HAK značky Karhlieght a menštruáciu by som mala dostať za 10 dní. Ďakujem za odpoveď.

 • Hormonálny profil

  , Autor: Nežná 12

  Dobrý deň, prosím pekne o zhodnotenie výsledkov z HP. HP som si dala robiť z dôvodu, že ms sa mi dlho "spúšťa" aj týždeň pred a to hnedým špinením.
  Čo tieto výsledky vypovedajú o mojom zdravotnom stave a čo to prosím znamená v prípade ak by som chcela otehotnieť. Ďakujem moc krát.


  03048 S-TSH 4.18 mIU/l 0.35 5.1
  02358 S-Luteinizačný hormón 4.91 IU/l 1.9 12.5
  01818 S-FSH 6.3 IU/l 2.5 10.2
  02724 S-Prolaktín 6.05 ng/ml 2.8 29.2
  30553 S-Estradiol 200 pmol/l 70 517
  02728 S-Progesterón 1.49 nmol/l 0.48 4.45


  02958 S-Testosterón 0.88 nmol/l 0.4 2.1
  30606 S-Anti-Müllerian hormón 7.2 ng/ml 0.147 7.49
  30638 S- Anti Mullerian hormon v pmol 51.41 pmol/l

 • meškanie menštruácie

  , Autor: Aneta12

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. 31.12. som mala posledný deň menštruácie, 1.1. som musela užila escapelle, tabletku po. Týždeň nato som začala špiniť, prešlo to do veľmi slabého krvácania, trvalo to cca týždeň. Menštruácia mi dodnes neprišla 19.2., čiže mešká okolo 3 týždňov. Mám hormonálnu disbalanciu, cysty na vaječníku (PCOS), liečbu antikoncpeciou som ešte nezačala. Tehotenské testy vyšli negatívne. Mohla mi tabletka narušiť cyklus? Ďakujem

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: táňa123

  Dobré ráno. Chcela by som sa opýtať. Dnes je to siedmy deň meškania menštruácie a zároveň 31. Deň od uzitia tabletky po konkrétne Apreg. Mala som aj posledný týždeň bolesti v podbrušku, bolesti krížov ako mávam pred menštruáciou ale nedostavila sa. Päť dní po užití tabletky sa dostavil najprv tmavý výrok a potom dva dni krvácanie ale podľa príbalového letáku je to bežné. Tehotenské testy som si robila v priebehu posledných 9 dní štyri a všetky negatívne. Viem že to môže rozhádzať cyklus úplne, chcem sa ale pre istotu spýtať či môžem byť pokojná keď testy vyšli tak ako vyšli. Ďakujem vopred za odpoveď.

 • Meškanie

  , Autor: táňa123

  Dobre rano. Chcela by som sa opýtať po akej dobe meškania menštruácie po tabletke po je potrebné ísť ku gynekologicke? (Mešká mi už 5 dní, bola som si istá že dnes dostanem, pretože som mala včera mala silné bolesti podbruška a krížov ako mám pred menštruáciou ale nič). Tehotenský test mám negatívny, som v strese neviem ako menzes privolať.

 • Problém

  , Autor: Ivanuska27

  Dobrý deň
  Chcem sa opýtať vždy mám pravidelný cyklus teraz mi menzes začal 21.tyzdni a už je to 8 deň a stále mám krv....môj cyklus je 4 dní Max 5
  Mám strach
  Ďakujem

 • vyvolávacia injekcia

  , Autor: anym

  Dobrý deň, pred týždňom som dostala vyvolávaciu injekciu a antikoncepciu ktorú mám začať užívať v prvý deň menštruácie. Menštruácia ešte nedošla len špinenie od včera. Môžem začať užívať antikoncepciu aj takto? Ďakujem.

Otázok: 1403