• Mimomaternicove tehotenstvo

    Dobry den ,prosim vas o radu.
    Moja kamaratka bola u doktora po dvoch dnoch meskania menstruacie ,lebo jej vysiel pozitivny test .Ma dhsiu dobu diagnostikovanu endometriozu
    Pri sone doktor zatial nic nevidel iba daku tekutinu a povedal ,ze to bude pravdepodobne mimomaternicove tehotenstvo.
    Prosim vas existuje aj daka ina moznost a pricina tej tekutiny ?
    Dakujem
    Prajem pekny deň

    Dobrý deň,
    závisí na hladine hormonu HCG a na ostatnom náleze na ultrazvuku. Tekutina v dutine brušnej môže byť spôsobená aj inými príčinanmi, ale ak je vyslovené podozrenie na mimomaternicovú graviditu, je potrebné stav riešiť.