• Snaha o bábätko po mimomaternicovom tehotenstve

    Dobrý večer,

    19.6 som podstúpila kyret, nasledujúci deň 20.6 laparoskopicku operáciu, kde bolo zistené tubárne tehotenstvo a následne odstránení vajcovod aj s plodom. Preto by som sa chcela opýtať koľko po operácii by sme sa mohli začať snažiť o bábätko ak sa cítim dobre a nemám už žiadne ťažkosti a ani nekrvácam? Ďakujem. Prajem pekný zvyšok dňa.

    Dobrý deň,
    na našej klinike riešime mimomaternicové tehotenstvo skoro vždy liekmi, operujeme iba keď si to pacientka praje, alebo vo vysoko akútnych prípadoch.
    Vo Vašom prípade je limitujúci faktor ten kyret, bolo by dobré počkať jeden - dva mesiace, aby sa zhojila sliznica maternice.