• Problémy s výtokom

    Dobrý deň,
    mám niekoľko otázok ohľadom mojich gynekologických problémoch, ktoré ma trápia už dlhšiu dobu. Neustále sa u mňa objavuje zápal inak povedané niečo ako aj mykóza. S tým, že ma nič nesvrbí, ale keď som aj bola na preventívnej prehliadke, tak sa zistilo, že čo sa týka ľavého vaječníka, tak že je tam zápal. Nerozumiem tomu, že z akého dôvodu sa tieto zápaly vyskytujú.. Dlhšie sme s partnerom nič nemali a aj tak tieto problémy u mňa nastali. Výtok až hnedej farby. A povedala mi doktorka, že mám akoby ložiská toho zápalu a predpísala mi Macmirror + ešte nejaké tabletky podobné Ascorutinu. Samozrejme, že ako prehmatávala, tak ma ten ľavý vaječník dosť pobolieval. Mám strach, že tieto zápaly budem mávať častejšie. Neviete mi povedať, že prečo sa neustále u mňa vyskytujú zápaly alebo mykózy? Dbám na hygienu , tak ako sa aj máme správne starať.

    Budem Vám vďačná za vašu odpoveď a Váš čas.

    Dobrý deň,
    na vaječníku nebýva zápal, respektíve iba veľmi zriedka, pri neiktorých vírusových ochoreniach (mumps), bolesti v podbruší môžu byť spôsobené rôznymi príčinami a aj zdravý vaječník pri dotyku bolí.
    Váš popis celého stavu je pre mňa nejasný a neviem Vám odpovedať. Ak máte opakované mykozy (výtoky spojené so svrbením), je dobré ich preliečiť preparátom proti kvasinkám a potom si nasadi´t probiotiká