• výtok, antikoncepcia

    Dobrý deň pán doktor,
    Mala by som 3 otázky ktoré ma trápia.Prvá z nich je že, ja mám dlhšiu dobu problémy s výtokom. Bola som už neraz u pána doktora dával mi rôzne tabletky či už čipky alebo normálne tabletky, ale nikdy mi to neustálo na stálo len na istý čas.Môj výtok býva rôzny niekedy je taký bielo-žltý zo zápachom a inokedy bez zápachu.Teraz momentálne mám bez zápachu ale predsa mi to vadí. Neviete čím by to mohlo byť spôsobené ako sa mám toho zbaviť na stálo?
    Ďalej by som sa chcela spýtať, že či výtok má nejaký podiel pri sexe čo sa týka vlhkosti.
    A ešte by som sa chcela spýtať že či antikoncepcia spôsobuje, že ženy potom ako ju prestanú užívať ťažko otehotnejú.
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    výtok može mať rozne príčiny, najčastejšou príčinou je vaginálna mykóza. Skúste dlhodobo užívať do pošvy sušené lactobacily, ktoré upravia prostredie pošvy a je to prevencia pred zápalom. Preparát sa volá lactovag.
    Vlhkosť pošvy pri sexe nesúvisý s chorobným výtokom.
    Äntikoncepcia po vysadní nemá vplyv na plodnosť.