• krčok maternice

    Dobrý deň, prosím vás, robili mi stery krčka maternice na preventívnej prehliadke- výsledky boli nejasné a kontrolu mám absolvovať o pól roka. (mám 34 rokov, nerodička a doteraz všetko v poriadku)
    Existuje niečo, čím by som vedela ovplyvniť-zlepšiť výsledky? čo radšej nerobiť, alebo pr. čo začať konzumovať... všade som sa dočítala len o prevencií očkovanie- čo je už pasé. Ďakujem pekne.

    Dobrý deň,
    neexistuje žiadny dôkaz, že by nejaké lieky, alebo strava ovplyvnili stav sliznice krčku maternice pri nepriaznivom stere. Snáď fajčenie môže zhoršovať vývoj, takže vhodné je nefajčiť. Ostatné musí zvládnuť Váš imunitný systém.